Ratanový nábytek nejen z umělého ratanu

Ratanový nábytek byl poprvé dovezen do Evropy již v 16.století. Tenkrát se do Evropy dostal s dovozem luxusního zboží z kolonií v jihovýchodní Asii. Již tenkrát se stal velmi populární v Anglii – tam našel své místo především v zimních zahradách, kde se stal dominantním zahradním nábytkem.

Co je to ratan?

Ratan je přírodní materiál, který našel své uplatnění v mnoha směrech. Je to materiál, který si většina uživatelů zamiluje a pokud víte, jaký druh si vybrat a jak o něj pečovat a zacházet s ním, nikdy Vás nezklame. Ratanový nábytek dnes má široké spektrum použití. Lze jej snadno použít v obývacím pokoji, ložnici, jídelně, kuchyni apod. Ratanem jednoduše můžete vybavit celý interiér bytu. Hlavní uplatnění ovšem u Čechů nalézá zatím jako zahradní nábytek. Ovšem nemusíte se bát využít ratan i v bytě. Nikdy se nic nestane, když do pokoje umístíte jen jeden kus nábytku z ratanu. I solitér vypadá vždy pěkně a oživí interiér. Ratan vždy působí elegantně a střídmě.

Proč zvolit ratanový nábytek?

Přírodní ratan na nábytek

Přírodní ratan má krásný vzhled.

Čím je ratanový nábytek tak výjimečný? Je to dáno tím, že má tři vlastnosti oproti jinému druhu nábytku – je nadčasový (nepodléhá módním rozmarům), snadno ho lze kombinovat s jiným druhem nábytku a je velmi pohodlný. Ještě jedno velké plus by se dalo nábytku z ratanu připočíst – je to přírodní materiál a v dnešní době plastu a kovu zpříjemňuje své okolí. Samotná ratan, jako materiál, je velmi pevný a zároveň pružný – tím pádem je téměř nezničitelný. Toto se ale týká originálního ratanu.

Dnes můžete narazit v různých supermarketech na ratanový nábytek, který je často dělán z umělého ratanu. Pokud je nábytek udělán z přírodního ratanu a jeho cena je nízká, bývá to tím, že je nábytek zhotoven z mladého (nevyzrálého) ratanu, který snadněji praská a „pracuje“. Proto je vhodné se prodávajícího zeptat, jaký druh ratanu byl u nábytku zvolen. To jednoduše zjistit i v internetových obchodech – za poslání emailu s dotazem nic nedáte a ušetříte si s tím starosti.