Co je to čalouněný nábytek?

V článku naleznete pár základních rad a informací o čalouněném nábytku.

Pod názvem „čalouněny nábytek“ si můžete představit především sedací soupravy či pohovky, křesla a židle. Kvalitní čalouněný nábytek musí být vyroben z kvalitních materiálů. Pokud budeme mít kvalitní provedení sedací soupravy, ale potahový materiál nebude mít svou kvalitu, ovlivní to celkovou jakost pohovky.

  Není nábytek jako nábytek. Kvalitní nábytek vyhledávejte u renomovaných obchodů, kde se dá očekávat vyšší kvalita. 

Čalounění je základem každého nábytku

Pro většinu lidí rozhoduje při koupi pohovky pocit, který pocítí při usednutí na pohovku. Ten je důležitý, ale musíte se zajímat i o jiné informace. Například je dobré se dívat, jak je samotný potah střižený, jak je ušitý (prošitý), jestli někde nechybí některé stehy apod. Pokud není vzhled příliš perfektní, lze předpokládat, že kvalita zpracování sedací soupravy nebude lepší ani uvnitř.

Kvalitní potah u sedačky dělá příjemný pocit při sezení

Dnes většina kvalitních výrobců používá nové technologie, které sebou přinášejí příjemné změny pro čalouněný nábytek. Dnešní pohovky mají zvýšenou odolnost vůči mačkavosti a mají snadnou údržbu. Například světlé potahové a bytové textilie dnes navíc výrobci ošetřují „koupelí“ v teflonové lázni. Ta pak sedací soupravu skvěle chrání proti znečištění.

Důležité ovšem je, dodržovat návody na údržbu. Každý výrobek (sedací souprava, křeslo apod.) by měl takovouto brožuru obsahovat. Přečtením pár řádků textu, si ušetříte často do budoucna velkou část peněz, kterou byste poté vynaložily na čištění potahu.

Barevná pohovka

Barevná pohovka nejen do obývacího pokoje.

Hodnocení
Autor
Recenze uživatelů
5 based on 1 votes
Značka
Sedačka